Ochrona środowiska

Nasza firma wyrosła dzięki darom natury i ich transportowi.

Dbając o środowisko, chcemy się jej odwdzięczyć!

ASAP

Od 2015 roku jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP, niekomercyjnej inicjatywy zrzeszającej osoby i firmy reprezentujące różne branże wchodzące w skład łańcucha wartości produkcji żywności.

GMP+

Postępujemy zgodnie ze standardem GMP B4 – wyśrubowanymi wymaganiami jakościowymi dotyczącymi bezpieczeństwa pasz, które stawiane są producentom, przetwórcom, handlowcom oraz organizacjom transportowym uczestniczącym w łańcuchu żywnościowym.

Ecodriving

Wszyscy nasi kierowcy przechodzą teoretyczne i praktyczne szkolenie z zasad ecodrivingu, dzięki czemu każdego dnia przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa i części eksploatacyjnych oraz ograniczenia emisji dwutlenku węgla i metali ciężkich do atmosfery.

Optymalizacja tras i ładunku

Dzięki zinformatyzowanemu systemowi spedycji nasi pracownicy są w stanie wyznaczać najbardziej optymalne trasy i harmonogram przewozu, dlatego nasze samochody przejeżdżają po drodze dokładnie tyle kilometrów, ile jest niezbędne.

Pełna sprawność floty

Utrzymujemy naszą flotę w pełnej sprawności, serwisując ją w autoryzowanych salonach i dokonując cyklicznych przeglądów we własnym warsztacie. Dzięki temu, w połączeniu z umiejętnościami naszych kierowców, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy zużycie paliwa.

Specjalistyczne naczepy

Dysponujemy różnymi rodzajami naczep do specjalistycznego transportu. Używane przez nas do transportu płodów rolnych naczepy samowyładowcze typu belt trailers znacznie ograniczają uszkodzenia towaru, dzięki czemu nie marnujemy żywności.