O nas

Transport to nasza pasja. Nie boimy się wyzwań.

Pozwól nam zaopiekować się Twoim ładunkiem!

Kim jesteśmy

Od ponad 25 lat świadczymy usługi transportu drogowego oraz spedycji w Polsce i Europie. Główną gałęzią naszej działalności jest transport płodów rolnych, ale oferujemy również kompleksowe usługi z zakresu spedycji i transportu pod plandeką. Tym, co wyróżnia markę Sobanscy spośród konkurencji jest szczególna dbałość o powierzone ładunki i środowisko naturalne oraz nowoczesne technologie – znajdujące zastosowanie zarówno we flocie, jak i w zarządzaniu transportem na każdym jego etapie. Pracujemy dla klientów z branży produkcyjnej, przetwórczej, a także rolników indywidualnych. Transportujemy każdą ilość towaru – od jednej palety po pełne, blisko 28-tonowe naczepy. Przewozimy również ładunki niebezpieczne ADR.

Działamy na terenie całej Europy. Nasze czerwone auta najczęściej można spotkać na drogach Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Czech, Austrii, Szwajcarii. Na życzenie realizujemy również transport do innych krajów kontynentu.

Stawiamy na:

  • Profesjonalną obsługę klienta
  • Najwyższą dbałość o bezpieczeństwo ładunku
  • Jakość i terminowość transportu
  • Indywidualne podejście do każdego zlecenia
  • Informatyzację pojazdów oraz zaplecza spedycji
  • Nowoczesną i niezawodną flotę

INWESTOWANIE W ZESPÓŁ

Wiemy, że kluczem do każdego sukcesu są ludzie, dlatego stale inwestujemy w naszych pracowników. Nasi kierowcy przechodzą liczne szkolenia z bezpiecznej jazdy w różnorodnych warunkach, postępowania według międzynarodowych standardów GMP+ oraz ecodrivingu, a nasi spedytorzy uczą się kolejnych języków obcych i rozwijają kompetencje związane z obsługą klienta. Wszystko to w trosce o najwyższą jakość oferowanych przez nas usług na rynku transportu lokalnego i międzynarodowego!

TROSKA O ŚRODOWISKO

Na każdym etapie transportu przykładamy dużą wagę do ekologii – ecodriving, odpowiedni serwis, dbanie o stan techniczny pojazdów, wyznaczanie optymalnych tras. Współpracujemy z czołowymi producentami ciągników i naczep, aby maksymalnie obniżyć poziom emisji spalin. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP, postulującego możliwość rozwoju produkcji rolnej w oparciu o poszanowanie zasobów środowiska naturalnego, sprzyjanie rozwojowi lokalnych społeczności i gwarantującego godziwy zysk rolnikom.

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Ze względu na fakt, że branża transportowa dynamicznie się zmienia, staramy się być na bieżąco z nowymi rozwiązaniami i nowinkami technologicznymi. Stale modernizujemy flotę i co kilka lat wymieniamy ją na nowsze i lepsze modele. W codziennej pracy stawiamy na informatyzację – nasi spedytorzy korzystają z zaawansowanego system zarządzania transportem, który pozwala im optymalnie zaplanować ładunek i trasę, a klientom – mieć stałą kontrolę nad lokalizacją ładunku i etapem realizacji zamówionej usługi.

STAŁY ROZWÓJ

Nieustannie rozwijamy ofertę, technologię przewozów oraz flotę. Naszą stale wzmacniającą się pozycję na rynku transportu drogowego w Europie potwierdzają wyniki finansowe i referencje od zadowolonych klientów.

DOBRE RELACJE

Równolegle do rozwoju dbamy o dobre relacje – nie tylko z naszymi klientami, partnerami i pracownikami, ale również z szeroko rozumianym otoczeniem. Dobre relacje buduje się latami i my to doskonale rozumiemy.

WSPÓŁPRACA

Współpracujemy z lokalnymi władzami i instytucjami, wspieramy młodych zdolnych, współfinansujemy drużyny sportowe i współorganizujemy wydarzenia lokalne. We wszystkim co robimy, działamy uczciwie, etycznie i zgodnie z literą prawa.

HISTORIA FIRMY

1989-10-26
26 października 1989

Powstanie firmy Usługi Transportowe Ryszard Sobański. Wcześniej, właściciel wykorzystywał ciągnik siodłowy do transportu zbóż, wyprodukowanych w gospodarstwie rolnym.

1989-11-07
1989

Pierwsze zlecenie na transport węgla ze Śląska do Główczyc w województwie pomorskim.

1994-06-13
1994

Pierwszy transport ziemniaków do nowo uruchomionej linii produkcyjnej Farm Frites Polska w Lęborku.

1995-03-07
1995

Zakup kolejnego ciągnika siodłowego w związku ze wzrostem zamówień.

2001-03-29
2001

Otwarcie oddziału transportu międzynarodowego, pierwsze transporty do Luksemburga i Hiszpanii.

2003-11-12
2003

Zakup samochodów ciężarowych DAF – pierwszych nowych we flocie firmy.

2004-07-17
2004

Podpisanie umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zdobycie współfinansowania dla budowy 4-stanowiskowego serwisu pojazdów ciężarowych z programu SAPARD.

2009-05-05
2009

Zatrudnienie 50. pracownika.

2014-07-22
2014

50. samochód ciężarowy we flocie.

2015-04-06
2015

Otwarcie oddziału w Poznaniu.

2016-07-05
2016

Zatrudnienie 100. pracownika.

2017-01-10
2017

Otwarcie działu transportu ponadnormatywnego.